Programmas apraksts

Dabas vērotāji ir starptautisks vides izglītības projekts. Tā mērķis - iepazīt dabu un apjaust cilvēka ietekmi uz to. Dabas vērotāju projekts ir izaudzis no Eiropas krastu vērošanas projekta (Coastwatch Europe), kura pirmsākumi meklējami 1989. gadā Īrijā. Ar laiku aktīvākie Baltijas valstu skolotāji vienojās izmantot krastu vērošanu izglītojošiem mērķiem. 1994. gadā Zviedrijā ar Pasaules Dabas fonda atbalstu tika izveidots Baltijas valstu Krasta vērotāju (Coastwatch Baltic) koordinācijas centrs, sākot pētījumus arī upju un ezeru krastos. Latvijā 1989. gadā tika veikti pirmie novērojumi šajā programmā. 1998. gadā Latvijā darbu sāka jauna apakšprogramma – Meža vērotāji, un programma ieguva jaunu nosaukumu – Dabas vērotāji. Lai veicinātu un īstenotu ilgtspējīgas attīstības idejas, 2000. gadā Latvija iesaistījās vēl vienā apakšprogrammā – Skaties 21. gadsimtā!.
Projekts apvieno tūkstošiem skolēnu no 7 Baltijas jūras valstīm. Starptautisko Dabas vērotāju programmu (Naturewatch Baltic, www.naturewatchbaltic.org ) koordinē Pasaules Dabas Fonds (WWF) Zviedrijā. Programmas darbību Latvijā koordinē Bērnu Vides skola (BVS).

Projekta vadītāja Latvijā - Inese Liepiņa (e-pasts: inese@videsskola.lv)

Mājaslapa atjaunota projekta „Balticseanow.info” (CB9) ietvaros
v.1.0 © videsskola.lv. 2011. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja Rixtel.