Jaunie vides pētnieki nākotnes Latvijai
Saturs
Jaunie vides pētnieki nākotnes Latvijai
Noslēguma konference
Skolu pieredzes izplatīšanas pasākumi
Vasaras skola
Visas lapas

No 2017. gada 1. aprīļa līdz 2018. gada 31. martam Bērnu Vides skola īsteno projektu "Jaunie vides pētnieki nākotnes Latvijai". Projekta mērķi ir:

  • īstermiņa: Veicināt jauniešu interesi par vides kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības apzināšanu un saglabāšanu, noorganizējot vasaras skolu Ķemeru Nacionālā parka teritorijā 2017. gada vasarā un sekojošus izglītojošus pasākumus projekta dalībskolās;
  • ilgtermiņa: Izveidot aktīvu jauniešu – vides jautājumos ieinteresētu nākotnes viedokļu līderu – tīklu, kas informēs un izglītos savus vienaudžus, ar dažādu aktivitāšu palīdzību pievēršot uzmanību vides izpētes un saglabāšanas jautājumiem.

Projekta ietvaros sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra "Meža māja" vides speciālistiem 2017. gada augustā tiks organizēta vasaras skola 60 jauniešiem un viņu skolotājiem no GLOBE programmas dalībskolām, kas norisināsies Ķemeru nacionālajā parkā - unikālā Natura 2000 teritorijā ar lielu bioloģisko daudzveidību, daudziem aizsargājamiem biotopiem. Jaunieši iepazīs šo teritoriju, veiks pētījumus DIC “Meža māja” vides speciālistu vadībā, diskutēs par konstatētajām problēmām un piedāvās savus risinājumus. Vides risinājumu institūta speciālisti papildinās šos pētījumus ar ieskatu mūsdienu modernajās pētījumu tehnoloģijās, tā padarot tos pievilcīgākus 21. gadsimta jauniešiem.

Vasaras skolā apgūto jaunieši izplatīs pašu organizētos publiskos pieredzes izplatīšanas pasākumos savās skolās.

2018. gada martā projekta noslēguma pasākumā jaunieši dalīsies pieredzē, un aktīvākās skolu komandas iegūs GLOBE vēstniecības statusu.

Projekta vadītāja: Inese Liepiņa

Projekta komanda: Linda Zeibote, Krišjānis Liepiņš

Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

B